زمین فوتبال کورندهو

خاص ترین استادیوم ها

استادیوم اوتمار هیتزفیلد (Ottmar Hitzfeld Stadium)(پرستو پرواز قرن)

محل احداث: جی اسپون (Gspon)، سوئیس

گنجایش: نامشخص

استادیوم اوتمار هیتزفیلد یکی از خاص ترین استادیوم های جهان در یکی از روستاهای سوئیسی در مجاورت باشگاه فوتبال جی اسپون در نزدیکی استراحتگاه زرمات(zermatt)

در دل کوهستان در ارتفاع حدود ۲۰۰۰ متر(معادل فوت۶۵۶۱) در مرتفع ترین قسمت اروپا واقع شده است.همین موضوع باعث تمایز این زمین فوتبال با سایر استادیوم های دنیا شده است.بازیکنان و هواداران به دلیل صعب العبور بودن باید از تلکابین استفاده کنند.همچنین در استادیوم اوتمار هیتزفیلد چمن طبیعی رشد نمیکند به خاطر این موضوع از چمن مصنوعی در این ورزشگاه استفاده می شود. البته لازم ب ذکر است فیفا برگزاری بازی در زمین فوتبال هایی که در ارتفاعی بیش از ۲۷۵۰ متر می باشد را ممنوع اعلام کرده است.

استادیوم اوتمار هیتزفیلد استادیوم اوتمار هیتزفیلد

استادیوم شناور،خلیج مارینا(Ottmar Hitzfeld Stadium)

محل احداث: خلیج مارینا، سنگاپور

گنجایش استادیوم شناور،خلیج مارینا: ۳۰۰۰۰ صندلی

در حالی که در منطقه خلیج مارینا هیچ باشگاه رسمی وجود ندارد اما خلیج مارینا دارای  بزرگترین زمین فوتبال شناور دنیاست.که زیبایی و جذابیت خاصی مشهور می باشد.
این ورزشگاه  زمانی ساخته شد که ورزشگاه ملی سنگاپور در حال باز سازی قرار گرفته بود.مهندسان در ساخت این بنا از ۶ شاه تیر اصلی که در کف دریا قرار داده شده ب عنوان پایه اصلی سازه  استفاده کرده اند.پایه ها وظیفه مهم ثابت نگه داشتن غلطک های لاستیکی زیر استادیوم را در مقابل جذر و مد و جریان آب را برعهده دارند.
در نوامبر ۲۰۱۸ قرار بود که مسابقه نهایی سنگاپور  کاپ بین تیم های (SAFFC) و وود لندز ولینگتون(WOODLANS ALLINGTON FC) در این استادیوم انجام شود ، اما سایه های تیره ناشی از زنگ های فلزی مانع برگزاری مسابقه در استادیوم شناور ، خلیج مارینا شد.

استادیوم شناور،خلیج مارینا استادیوم شناور،خلیج مارینا

سکوی فرود هلیکوپتر هتل برج العرب (Ottmar Hitzfeld Stadium)

محل احداث : دبی(Ottmar Hitzfeld Stadium)

گنجایش: نامشخص(Ottmar Hitzfeld Stadium)

سکوی فرود هلیکوپتر هتل برج العرب  دارای چهارمین هتل مرتفع دنیا با ارتفاع ۳۲۱ متر است،که در جزیره ای مصنوعی در میان آب قرار دارد،هتل برج العرب ظاهری همانند بادبان کشتی دارد. هتل لوکس برج العرب دارای ۷ ستاره می باشد در حالی که اکثر هتل های لوکس ۵ ستاره می باشند.بنای برج العرب توسط تام رایت طراحی و در سال ۱۹۹۹ به اتمام رسید.

هتل برج العرب دارای دیواره دوجداره از جنس پشم شیشه می باشد که نور خورشید را جذب می کند و به صورت فیلتر شده از خود عبور میدهد.در تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۰۵  سکوی فرود هلیکوپتر هتل برج العرب میزبان مسابقه تنیس میان انده آغاسی و راجر فدرر بود.سکوی فرود این هتل دارای ارتفاع ۲۱۱ متر و مساحت ۴۱۵ متر مربع است.اگر چه محوطه سکوی فرود هلیکوپتر هتل برج العرب به اندازه کافی بزرگ بود اما بازیکنان از دویدن سریع و ضربه زدن به توپ در نزدیکی لبه های زمین هراس داشتند.

سکوی فرود هلیکوپتر هتل برج العرب سکوی فرود هلیکوپتر هتل برج العرب

استادیوم آلیانز آرنا (Ottmar Hitzfeld Stadium)

محل احداث استادیوم آلیانز آرنا: مونیخ(Ottmar Hitzfeld Stadium)

گنجایش استادیوم آلیانز آرنا: ۷۵۰۲۴ صندلی(Ottmar Hitzfeld Stadium)

در سال هایی که ورزشگا های تحسین برانگیزه زیادی ساخته شد،اما با این وجود ورزشگاه استادیوم آلیانز آرنا با نمای بیرونی خود بسیار جلب توجه میکند.هزینه ساخت این ورزشگاه حدود ۴۰۰ میلیون دلار گزارش شده است اما اتهامات فساد مالی پیرامون ساخت ورزشگاه  استادیوم آلیانز آرنا وجود دارد.
این استادیوم فوق العاده از بیرون شبیه لاستیک اتوموبیل می باشد.تیم محبوب بایر مونیخ از سال ۲۰۰۵-۲۰۰۶ با خرید سهام این ورزشگاه بازی های خانگی خود را در استادیوم آلیانز آرنا برگزار می کنند.
استادیوم آلیانز آرنا دومین ورزشگاه بزرگ در کشور آلمان پس از ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک در دورتمن میباشد.
چیزی که بسیار استادیوم آلیانز آرنا را از ورزشگاه های دیگر متمایز می کند نمایش نور رنگ آن است.هریک از این رنگ هایی که این ورزشگاه به خود میگیرد معنای خاصی دارد.

استادیوم آلیانز آرنا استادیوم آلیانز آرنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.