how to pack the suitcase

چگونه چمدان ببندم ؟

همیشه یکی از مشکلات اکثر مسافرها قبل از سفر نداشتن فضای کافی برای بستن چمدان و همراه بردن حداکثر وسایل بوده است.

اما ما در این پست به شما خواهیم آموخت که چگونه از حداقل فضا، حداکثر استفاده را ببریم و نحوه بستن صحیح چمدان چگونه است.

مرتب‌کردن وسایل

پس از اینکه وسایل مورد نیاز خودمان برای بردن به سفر را انتخاب کردیم، حالا میخواهیم ببینیم به چه نحو هایی اونارو میتونیم توی چمدان قرار دهیم.
اگر بخواهیم لباسها را همانطور که از کمد بر میداریم بدون هیچ نظم و ترتیب داخل چمدان بریزیم،خوب چمدان بستن کار راحتی است ؛ اما خوب بستن چمدان مثل تمام عمل های دیگر در دنیا نیاز به تبحر خاصی دارد .برای بدون دردسر بستن چمدان و خب تحویل گرفتن آن همانطور که بسته اید ، خوب است که به نکات زیر توجه داشته باشید:

– به هیچ عنوان وسایل سنگین همراه خود بر ندارید . خوب در این روزهای اتو و سشوار از وسایلی هستن که در اکثر هتل ها به عنوان خدمات اجازه استفاده از آن را به شما می دهند .این وسایل باعث سنگین شدن و چروک شدن لباس های شما خواهند شد.

-پیشنهاد میکنیم که لباس خود را به نحوی بچینید که دیگر نیاز به اتوکردن نداشته باشد.معمولا لباس های ما در سفر به سه دسته تقسیم می شوند : لباس‌های رسمی، لباس‌های غیررسمی و راحت، لباس‌های ظریف‌تر و کوچک‌تر مثل جوراب و لباس زیر. برای چیدن هرکدام از این‌ها می‌توانید راه‌های زیر را درنظر بگیرید:

– می توان لباس‌های رسمی را با چوب‌رختی در کاورهای پلاستیکی خشک‌شویی گذاشت. و برای اینکه احتمال چروک شدن به حداقل برسد و جبوس اصطکاک بین لباس ها را گرفت پیشنهاد میکنیم که از هر کاور برای یک دست لباس استفاده کنید .

– ما کیسه های پلاستیکی زیپ کیپ را برای دسته بندی لباس هایتان پیشنهاد میکنیم . می‌توانید کفش‌های کثیف، شامپو و وسایل بهداشتی و یا هر وسیله‌ای دیگری که امکان ریختن روی لباس‌ها و خراب کردن‌شان را دارد، در آن‌ها بگذارید.

– حالا نوبت به جا دادن لباس های راحت تر مثل شلوار جین ، تیشرت و… رسیده که ما برای بسته بندی آنها دو راه را پیشنهاد می کنیم : هم می‌توان آن‌ها را تا کرد و هم لوله‌می‌شوند! روش لوله‌کردن برای جین و تی‌شرت بهترین پیشنهاد است، جای کمتری را در چمدان اشغال می‌کنند و چروک هم نیز نمی‌شوند. لباس‌هایی مثل ژاکت و بلوز را هم به‌شکل مربع تا کنید.

نحوه تا کردن لباس

چک کنید تمام دکمه های لباس بسته باشد. آن را روی تخت، یا هر سطح صاف دیگر، بگذارید، طوری‌که جلوی لباس به‌طرف سطح صاف باشد. چروک‌ها را صاف کنید. آستین‌های لباس را از سرشانه با دو دست خود بگیرید و در امتداد طول روی لباس تا بزنید، ممکن است آستین‌ها کمی از پایین لباس بیرون بماند اشکالی ندارد، حالا یک‌سوم از پایین لباس را به داخل تا بزنید و بعد خط تای تازه را به سمت سرشانه‌ها بالا بیاورید و در واقع یک تای عرضی بزنید.

لوله کردن لباس

شلوارهای جین را از وسط در راستای طول تا کنید، طوری که دو پاچه‌ی شلوار روی هم قرار بگیرند، حالا از کمر شلوار شروع به لوله‌کردن کنید تا پایین. برای تی‌شرت‌ها، آن‌‌ها را روی یک سطح صاف، به‌رو، پهن کنید، طوری که پشت لباس به سمت شما باشد. آستین‌ها را به عقب، به سمت خودتان، تا بزنید. حالا یک مستطیل دارید، مستطیل را از طول یک تا بزنید و بعد لوله‌کنید.

بهتر است لباس‌های زیرتان را یک‌جا بگذارید. کیسه‌‌های توریِ مخصوص لباس‌شویی قیمت مناسبی دارند و چون جنس‌شان نایلون است سبک هم هستند. از این کیسه‌ها تهیه کنید و تمام لباس‌های ظریف‌تان را به صورت یک‌جا در آن بچینید. با این روش یک تیر دیگر هم به نشان می‌زنید، اگر چمدان‌تان بازرسی شود، تمام لباس‌های‌تان زیر و رو و دست‌مالی نمی‌شود و تمیز می‌مانند. جوراب‌ها را هم جفت‌جفت درهم گلوله کنید و در کفش‌ها بگذارید، یا نگه دارید برای این‌که شکاف‌ها و جاهای خالی‌مانده‌ی چمدان را با آن‌ها پرکنید.

حالا تمام لباس‌ها مرتب و تاشده آماده‌ی چیدن در چمدان هستند. باید طوری آنها را کنارهم در چمدان بگذارید که مثل تکه‌های پازل به‌هم بچسبند و فضای خالی برای تکان خوردن نداشته باشند. چمدان را ازپهلو روی زمین قرارداده و بازش کنید. لباس‌های رسمی را که در کیسه گذاشته بودید، وسط چمدان بچینید. کیف لوازم آرایشی-بهداشتی‌تان را که احتمالاً سنگین‌ترین وسیله‌ی چمدان است، در جایی بگذارید که وقتی چمدان به صورت ایستاده است، انتهای آن قراربگیرد و به لباس‌های دیگر آسیب نرساند. لباس‌های لوله‌شده و تاشده را اطراف لباس‌هایی که وسط گذاشته‌اید بچینید. کفش‌ها را هم لنگه لنگه در جاهای خالی جاسازی کنید. سوراخ‌سنبه‌های باقی‌مانده را هم با جوراب‌ها پُرکنید.

همین. حالا چمدان را با خیال راحت به بار می‌سپارید و نگرانِ شکستن،‌ به هم ریختن و چروک شدن وسایل و لباس‌های‌تان نخواهید بود.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.